Сьогодні все більше розробників починають усвідомлювати важливість посилань, які ведуть на ваш сайт.

Але для багатьох початківців розробників досі залишається загадкою яким чином проста посилання може вплинути на результати пошуку в пошукових системах. У цій статті, ми постараємося розкрити основи побудови посилань і розвіємо накопичилися міфи.
Як посилання можуть допомогти вашому сайту?

Посилання на ваш сайт допоможе вам наступним чином:

Підвищує цінність «сторінки одержувача», що дуже позитивно позначається на пошуковий результат;
Відбувається збільшення цінності всього домена, що дозволяє кожній сторінці в цьому домені хоч трохи збільшити ранг;
Текст, який представляє з себе посилання має дуже велике значення для пошукових систем.
Люди натискають на посилання, і ви отримуєте так званий «прямий трафік».

Як я вже говорив, значення посилання відіграє дуже важливу роль, тому в ньому міститься смисловий зміст всієї сторінки. Саме тому необхідно ретельно вибирати текст для ваших посилань — щоб вона повною мірою відповідала змісту сторінки.

Крім того, можна відзначити, що набагато важливішою є посилання в самому тексті, ніж в якийсь із панелей. Чим більше у вас різних текстових посилань з хорошим змістом, тим краще.
Отже, як же створити гарну посилання?

Уявіть, що ви працюєте на компанію, яка займається формуванням посилань спеціально для людей, які нічого в цьому не тямлять. Вам потрібно взяти до уваги такі аспекти:

Наскільки «сильне» зміст у сайту, на який буде посилатися посилання?
На яких сторінках свого сайту, я можу розташувати це посилання, щоб вона потрапляла в тему?
Які сторінки зможуть найкращим чином допомогти підняти ранг?
Які сторінки, більш значні для користувачів, які будуть натискати на дану посилання?

Останнє питання, це мабуть самий важливий: якщо ви все зробите правильно і впораєтеся із завданням, то отримаєте більш високий ранг і трафік. Ви повинні розуміти і робити різницю між людьми, які приходять до вас з інших сайтів і людьми, які потрапляють на ваш сайт завдяки пошуковим системам. Припустимо, ви отримуєте посилання з сайту для престарілих жінок. Люди, що прийшли з цього сайту будуть значною мірою відрізнятися від тих, хто прийде на ваш сайт через пошуковики, таким чином, ви отримаєте різну аудиторію. У дизайні вашого сайту, ви звичайно ж повинні це передбачити.

Для того щоб з’ясувати наскільки сторінка або сайт «сильний», можна подивитися на кілька критеріїв. Для цього можна скористатися сервісом MozRank, який відповість вам на питання, наскільки сторінка, де буде розміщено посилання на ваш сайт, відповідає змісту. В результаті перевірки буде сформований ранг сторінки: 20, 30 або навіть 50. Якщо показник хороший, то сторінка вам підходить, якщо ні, то шукайте інший сайт з іншим вмістом.
Текстова посилання

Якщо ви визначилися зі сторінкою, де буде розміщено посилання, то зараз саме час визначитися із змістом, а якщо говорити точніше — текстом посилання. Це є важливим з двох причин:

Текст посилання допомагає пошуковим механізмам визначити зміст сторінки, що значною мірою може підвищити її ранг. Якщо вам необхідно підвищити ранг «WordPress SEO», то найкращим текстом вашого посилання буде «WordPress SEO», «SEO для WordPress» і т.д.
Також від змісту посилання залежить кількість людей, яка на неї натисне. Виходячи з цього, ви повинні зрозуміти, що текст для посилання «натисніть сюди» є найгіршим варіантом з усіх можливих. Навряд чи завдяки такому посиланню ви збільшите відвідуваність вашого сайту.

Але тут головне не перестаратися. Якщо всі або переважна більшість посилань на ваших сторінках мають один і той же текст, то вас можуть порахувати спамерів. Саме з цієї причини вам слід трохи урізноманітнити текст ваших посилань.

Як ви бачите, ці методи не зовсім традиційні. Проте їх потрібно враховувати від сторінки до сторінки і від сайту до сайту. Багато розробники не приділяють належної контролю для своїх посилань, що явним чином є плюсом для нас. Ми ж можемо витратити трохи сил і отримати від цього плоди. Пам’ятайте, що головне прийняти правильне рішення, і, якщо ви все зробите правильно, то отримаєте великий трафік на ваш сайт.
Які ще є правила?

Є ще кілька правил для побудови посилань і SEO. В першу чергу є персональні правила всіх пошукових механізмів, таких як Google. Так само є закон про рекламу, який для різних країн має значні відмінності, проте все це можна враховувати.
Що про все це говорить Google

Можна знайти чимало матеріалу, де Google дає свою оцінку важливості посилань і їх змісту, як у позитивному, так і в негативному сенсі. Все залежить від самих посилань і змісту сайту. До того ж є ще багато інформації про оплачувані посиланнях: це дуже небезпечна річ, яка може призвести до заборони вашого сайту.

Не можна сказати, що такі посилання тут же будуть мати негативний ефект. Однак, в найкоротші терміни вашому сайту може бути виставлена ​​відповідна оцінка і Google робить якусь перевірку, але не завжди може розрізнити платні посилання від безкоштовних.