З назви поста Ви вже здогадалися, що мова піде про те, як приховати непотрібний контент від пильних очей пошукової системи Google.

Справа в тому, що Google на відміну від Яндекса не має у своєму арсеналі тега для приховування контенту. І взагалі погано ставиться до всяких вишукувань вебмайстрів в цьому напрямку.

Чому в Google немає тега аналогічного по функціоналу noindex? На мою думку, це є поганим тоном, писати або робити те, що потім потрібно ховати від пошукової системи. Результат все ж один: пошукова система бачить одне контент, а користувач інший. Ці дії частково підпадають під опис терміна «клоакинг».

Клоакинг — (від англ. Cloak — мантія, маска, прикриття) прийом «чорної» пошукової оптимізації, що полягає в тому, що інформація, яка видається користувачеві і пошуковим роботам на одній і тій же сторінці, розрізняється.

Вікіпедія

Трапилося мені робити сайт для однієї компанії разом з SEO-оптимізацією. У замовника було побажання, щоб слайдер сайту присутній відразу на всіх сторінках. Слайдер являв собою картинку з невеликим текстовим слоганом, всього 5 слайдів. Таким чином, накопичилося майже 1000 символів тексту, який повторювався абсолютно на всіх сторінках. Не буду пояснювати, чим це загрожує, просто скажу, що дубльований контент — це в будь-якому випадку погано.

Спочатку я спробував зробити висновок потрібного мені тексту в слайдері через document.write, наївно повіривши чуткам, що пошукові системи не індексує JavaScript. Але після індексації весь текст слайдера був проіндексований. Другий метод увінчався успіхом і був використаний мною, далі розповім як.

Постараюся розписати все по порядку:

1. Створюємо нову папку і закриваємо її від індексації в robots.txt — Disallow: / folder / *
2. У цій папці створюємо html файл або декілька файлів з контентом, який потрібно приховати від індексації.
3. Між тегом head додаємо таке вміст: