Частенько бувають ситуації, коли бюджету на посилання (надалі буду використовувати слово «беклінков») не вистачає або хочеться ссилочку на халяву :).

Тоді виникає питання: а де ж можна розмістити посилання на свій сайт безкоштовно?

1. Підписи та профілі на форумах На більшості форумів можна поставити URL в своєму профілі при реєстрації, саме туди вставляйте своє посилання. Самі розумієте ставити не обов’язково тільки на головну сторінку, розміщуйте на внутрішні сторінки які вимагають зворотний беклінков. На багатьох форумах такі посилання стоять у noindex і nofollow, але й дуже багато таких, де вони передають вагу. Надалі я поділюся з Вами самими «жирними», але це буде трохи пізніше. Якщо написати в пункт «Про себе», то дана інформація буде враховуватися як околоссилочний текст, що поліпшить якість посилання. Що б беклінков швидше проіндексувалася, створіть пару тим, напишіть пару коментарів в останніх постах. Якщо говорити про підписи на форумах, то вони майже завжди закриті, ставити їх можна для покращення індексації. Відмінний варіант розмістити безкоштовну зворотне посилання на свій молодий сайт.

2. Обмін посиланнями та статтями обмін посиланнями Виробляти безкоштовний обмін посиланнями потрібно обов’язково з сайтами Вашої тематики, сайтами хорошої якості і не ставити велику кількість зовнішніх посилань з 1-ї сторінки (не більше 7-8 штук) і тоді до Вас не прийдуть фільтри Google (читайте про них тут) і Яндекса (прочитати про них можна тут). Особисто я обмін статтями люблю більше, ніж просто посиланнями. По-перше, вони виглядають більш природно, по-друге, хороша стаття на трастовому ресурсі може принести не тільки хороші вагу, але й не мало трафіку. Цей варіант більше підходить для не нульовий сайтів, ніж для молодих. Обмінюватися посиланнями або статтями мало хто захоче з сайтом без пузомерок (ТІЦ і PageRank). Хіба, що точно такий же нульовий сайт, а толку від цього буде не багато.

3. Сервіси соціальних закладок Сервіси закладок зараз мають не такий ефект як раніше. Це й не дивно, так як майже всі спамили там. Але якщо розміщувати там беклінков на свій сайт не сильно часто і розмірено (не по 50 штук за раз), то вони буду приносить не погано ефект. Я в середньому розміщую по 1-2 посилання раз на 2 тижні. Знайти такі сервіси не складно. За запитом «соціальні закладки» або «сервіси закладок» в Google можна знайти багато статей і списків хороших ресурсів.

4. Коментарі на сайтах або блогах Коментарі найчастіше використовують спамери, які автоматизованими роботами розміщують спам-посилання на різних сайтах. Саме через це на блогах посилання закриті від індексації чи скористайтесь. Що б Ваш коментар пройшов модерацію і посилання розмістили, потрібно писати по темі і ні в якому разі не спамити.

5. Каталоги сайтів і статей У недавньому минулому це був один з найпопулярніших способів додавання безкоштовних зовнішніх посилань. Майже кожен сайт проганяли по каталогах. З часом пошуковики ці каталоги стали заспамлени купою сайтів, та й пошуковики переглянули свою думку за якістю посилань. Тепер прогін тільки шкодить сайтам (особливо молодим). Але не дивлячись на це, є кілька каталогів присутність в яких дає великий плюс. Це DMOZ.org і Яндекс Каталог. Є хороші каталоги, з ручною модерацією (Не заспамленності г-каталоги) потрапляння в які дає плюс. Так само можна розміщувати свої статті в каталогах статей. Тільки уважно вибирайте каталоги. І робіть рерайт своїх вже існуючих статей (що б контент був унікальним) і розміщуйте в статейних каталогах з посиланням на свій сайт.

6. Дошки оголошення Тут теж потрібно вибирати якісні дошки. Не ставте на заспамленності. Пишіть хороші оголошення, бажано з унікальним текстом.

7. Сервіси питань і відповідей Використовуйте ці безкоштовні сервіси. Я використовую: otvety.google.ru, otvet.mail.ru. Тільки знову таки, пишіть відповіді зі змістом і прикріплюйте посилання. Відповідати бажано за тематикою, все повинно мити зі змістом. Якщо Вашої теми нету, то створіть її самі. Це дуже хороший спосіб, який може не завжди принесе вагу для Вашого сайту, але трафік за посиланням обов’язково буде.

8. RSS-каталоги Якщо у Вас є на сайті RSS, то можна додати його в RSS-каталоги. Знайти такі каталоги можна за запитом «RSS каталоги» в будь-якій пошуковій системі.

9. Соціальні мережі Зараз вплив соціальних мереж все більше і більше на позиції сайтів у видачі. Як на мене, то зараз у кожного сайту повинна бути сторінка або група в соціальних мережах. Чим більше у Вас там буде постів, лайків і люди будуть ділиться Вашими статтями зі своїми друзями, тим швидше буде індексуватися сайт і більше трафіку. Google наприклад, враховує кількість «+1» в Google+ при ранжування Що стосується трафіку, так соціальні мережі його приносять дуже багато. Як мінімум в найпопулярніших соц. мережах Ви повинні мати акаунти і постійно їх оновлювати інформацією і вести активний спосіб життя в них :)

10. Акції, конкурси, подарунки Створіть акцію або конкурс на своєму сайті. Робіть подарунки людям, які будуть розміщувати посилання на Ваш сайт. Можна знову таки, робити різні конкурси в соц. мережах за розміщення беклінков. Так Ви отримаєте не тільки посилання, а й купу трафіку, впізнаваність свого бренду. Не шкодуйте витратити трохи грошей на акції, вони Вам будуть тільки на користь.

11. Вікіпедія Популярна онлайн бібліотека Wikipedia.org дозволяє кожній людині зареєструватися і додавати туди статті. Модерація там дуже серйозна, з цього потрібно писати якісні статті і де буде доречно додавати посилання (безкоштовно) на свій сайт. Посилання закриті для Google (через nofollow), але відкриті для Яндекса.

12. Сайт Youtube.com Тут можна створити свій канал і періодично розміщувати беклінков під своїми відео. Вони звичайно закриті від Google (тег nofollow), але Яндекс їх їсть на ура :) Особисто я б виділив останніх 4 варіанти. Але краще користуватися всіма в комплексі, так як різноманітність посилальної маси позитивно впливає на Ваш сайт. Робіть гарні сайти, з якісним контентом, спілкуйтеся на тематичних форумах, знімайте відео (і діліться їм), ведіть сторінки (або групи) в соціальних мережах і тоді пошукові системи будуть Вас любити більше всіх :)