Внутрішня оптимізація сайту — це дії, спрямовані на зміну вмісту сайту, щоб пошукові системи краще його індексували. Внутрішня оптимізація безкоштовна і її результативність залежить тільки від Ваших зусиль.

Внутрішню оптимізацію можна розбити на кілька частин:
Складання семантичного ядра. Семантичне ядро ​​сайту для внутрішньої оптимізації сайтаНеобходімо скласти семантичне ядро, саме цей крок стає стартовим на шляху просування веб-сайту. Залежно від складеного семантичного ядра, відбуваються технічні доопрацювання і доопрацювання контенту, вибираються сторінки, які будуть просуватися. Тому потрібно правильно скласти семантику для просування. Тільки якісно складене семантичне ядро ​​зможе забезпечити просування сайту, а разом з ним наплив відвідувачів.
Оптимізація контенту — текстового змісту сторінки. У тексті, розміщеному на сторінці важливо часто використовувати ключові слова, але не варто забувати, що сторінки, що рябіють ключовими словами, пошукові системи можуть розцінити як пошуковий спам. Тому рекомендується використовувати ключові слова з частотою, що не перевищує 2-8% від усього вмісту сторінки.
Робота з Мета-тегами. мета теги для внутрішньої оптимізації сайтаПрі реєстрації веб-ресурсу пошукові машини використовують інформацію, яка зберігається в тегах META, вони розміщуються в html-коді сторінки між тегами.
Робота з файлом robots.txt. При вході на сайт пошукові машини спершу звертаються до файлу robots.txt, роблять вони це для того щоб зрозуміти як їм діяти далі і дізнатися, які файли і директорії заборонені до індексування. Обмеження відбувається за допомогою тегів noindex для Рамблера і Яндекса і параметром nofollow для Гугла. Так само robots.txt може допомогти закрити від індексації сторінки або навіть папки на сайті. Однак цей же файл може допомогти склеїти дзеркала сайту — це необхідно, якщо на ваш сайт йдуть посилання з www і без.
Карта сайту Якщо ви хочете, щоб всі сторінки вашого ресурсу проіндексовані, необхідно скласти карту сайту — Sitemap. На ній відображені всі посилання сайту, проходячи по яких робот індексує всі сторінки.
Внутрішня перелінковка сторінок. внутрішня оптимізація сайту — перелінковка сторінок Найбільша кількість посилань на сайт — прямі, це означає, що посилання ведуть на головну сторінку, через це головна сторінка має найбільш високий статичний вагу. Внутрішня перелінковка сторінок допоможе розподілити загальний статичну вагу між усіма сторінками, і замість високих позицій однієї головної сторінки в пошукових запитах, статичний вага буде розподілений між внутрішніми сторінками сайту.

І тільки після того, як буде виконана вся вищеописана робота по внутрішній оптимізації, можна приступати до зовнішньої оптимізації.