Мобільний SEO — в останні роки стало модним словом на кожній конференції, семінарах, бізнес-презентаціях, але в цілому це вираз ніхто не може пояснити. Перегляньте його в Google; результати, найвірогідніше, вас розчарують. У реальному світі взагалі відсутня потреба в мобільному SEO.

Чому? — Запитаєте ви. Сьогодні, завдяки смартфонам, це гаряча тема. Але вона швидше вмирає, чим живе. Міф про те, що мобільний seo, допомагає підтримувати той факт, що сьогодні для мобільних телефонів створюються окремі сайти. Для телефонів сайти, планшетів, комп’ютерів. Це нерозумно! Приміром, ніхто ніколи не стане створювати різні тв-трансляції для сучасних HD-телевізорів і старих променевих «Рубін».

Найкраща стратегія Мобільного SEO — не мати мобільного SEO-стратегії.
Компанія Apple не має мобільного стратегії і вона винайшла сучасне мобільний пристрій. Apple.com — це прекрасний приклад, як поводитися з дизайном мобільного сайту. Apple показує один і той же сайт мобільним і десктопних відвідувачам. Навіть з тим же URL. Звичайно, може бути, використовуються різні таблиці стилів, але це так. Досвід такий же. Навіть краще, оскільки це той же URL, їм треба оптимізувати тільки один сайт.

Вся робота по SEO, зроблена ними для своїх десктопних сайтів також підходить до їх мобільним сайтам — тому що це — одне і те ж! Їм не потрібна стратегія мобільного пошуку, оскільки технічно вони не створюють мобільний сайт. І це не тільки Apple. Точно таким же чином поступає компанія Google, лише трохи змінюються promo під віконцем пошуку.

Використовуйте визначник пристроїв і канонічні теги.
Створення окремого сайту може відкрити перед вами безліч різних проблем в SEO. Наявність 2-х різних доменів з схожим контентом — це те, чого прагнуть уникнути більшість оптимізаторів. Ви впевнені, що хочете створити мобільну версію сайту http://sabibon.info/ , яка буде конкурувати з вже існуючим?

Якщо ви не можете працювати з використанням того ж домена, хорошим варіантом буде m.domain.ru. Це, звичайно ж, не принесе переваг в оптимізації, але «m» став у своєму роді технічним стандартом. Застосовуючи таку стратегію, пошукові системи завжди будуть показувати в результатах комп’ютерну версію сайту. Однак користувачі будуть направлятися до відповідної канонічної версії, яка найбільш підходить до їх пристроям.