Апеляційний суд другого округу США постановив, що оцифровка книг в рамках проекту створення всесвітньої цифрової бібліотеки Google є «допустимим сумлінним використанням» і не порушує законодавство про авторські права. Позивачі в особі Authors Guild можуть оскаржити це рішення у Верховному суді США.

За сприяння більш ніж 40 найбільших бібліотек світу Google має намір оцифрувати якнайбільше наявних на планеті книг для того, щоб створити максимально повну бібліотеку, доступну всім бажаючим. У 2005 році автори оцифрованих книг в особі Authors Guild подали на Google до суду за те, що він сканував друкарські видання, не отримуючи при цьому однозначних письмових дозволів від правовласників.

За словами http://sabibon.info/ Апеляційний суд з’ясував, що сканування книг в рамках проекту Google підпадає під критерій «допустимого сумлінного використання» — використання об’єкта, яке не потребує особливого дозволу авторського права. Той аргумент, що Google може знайти комерційне застосування цього проекту, був визнаний недостатньо сильним і не вплинув на рішення суду.

За даними Google, з 2004 року відскановано понад 20 млн книг. Однак це всього лише частина тих матеріалів, які компанія має намір оцифрувати. Тепер Google може безперешкодно продовжити реалізацію цієї ідеї в США.

Нагадаємо, що в 2005 році Бібліотека Конгресу спільно з Google розпочала кампанію по створенню Всесвітньої цифрової бібліотеки — мережевого ресурсу, який містить рідкісні книги, рукописи, карти, емблеми, марки та інші матеріали з найбільших бібліотек світу. Усі матеріали бібліотеки будуть надаватися у вільному доступі.

У 2011 році Google почав роботу з Британською бібліотекою. Проект за участю Британської бібліотеки включає оцифровку колекції книг, виданих з 1700 по 1870 роки, включаючи памфлети про королеві Марії-Антуанетти та інші історичні документи.

У грудні 2012 року Google спільно з Управлінням старожитностей Ізраїлю відкрив онлайн-бібліотеку «Сувоїв Мертвого моря».