Яндекс закрив сервіс Яндекс.Мастер, що призначався для пошуку професіоналів, здатних швидко вирішувати будь-які побутові питання.

За словами http://sabibon.info на головній сторінці сервісу з’явилося повідомлення про закриття.

Про те, що закриття Яндекс.Мастера — справа вирішена і повинно відбутися в самий найближчий час, говорив керівник сервісу Лев Волож ще в середині листопада. За його словами, при створенні сервісу, ставка робилася в основному на якість послуг, ретельний відбір і контроль партнерів, проте за рік з моменту запуску сервіс так і не став масовим. Головною причиною цього є сам пристрій ринку побутових послуг, де левова частка замовлень робиться безпосередньо, а не через фірми, так як люди звикли звертатися до вже знайомих і рекомендованим майстрам.

Лев Волож: «Яндекс.Мастер міг би стати успішним масовим сервісом, але нескоро, років через п’ять — вони б знадобилися, щоб накопичити лояльну користувача базу з урахуванням рідкісної потреби в сервісі і переконати користувачів, що завдяки службі контролю якості і стандартам якості замовляти послуги через нас надійніше, ніж напряму.

Але це той випадок, коли мета не виправдовує засоби — занадто далекі перспективи. Для когось великим успіхом може бути кілька сотень замовлень в день, для успішності сервісу в Яндексі їх кількість повинна вимірюватися десятками тисяч ».

Нагадаємо, сервіс пошуку підрядників Яндекс.Мастер був запущений 23 вересня 2014, в день семнадцатилетия компанії Яндекс. Дуже важливою частиною сервісу був контроль якості. Яндекс зі своїми пратнера укладав спеціальний договір, проводив регулярні телефонні перевірки, активно працював з відгуками.