На цьому тижні Google в масовому порядку наклав на сайти ручні санкції за спам. Про це говорять повідомлення вебмайстрів на форумі Google Webmaster Help.

На думку фахівців галузі, масовий характер санкцій може бути пов’язаний з виявленням черговий посилальної біржі або тематичній мережі. Офіційних заяв з цього приводу компанія не робила.

Деякі вебмастера скаржаться на зниження позицій своїх ресурсів у видачі Google, при цьому повідомлення про ручних санкціях вони поки не отримували. На думку Баррі Шварца (Barry Schwartz), редактора Search Engine Roundtable, в цьому випадку мова навряд чи йде про попадання під фільтр. Оновлення «Пінгвіна» до версії 4.0 компанія перенесла на наступний рік, а це передбачає, що й інші спам-алгоритми оновлюватися не будуть.

Подивитися, чи були на сайт накладені ручні санкції, можна за допомогою інструменту Manual Actions viewer в Search Console.

Нагадаємо, що в травні цього року Google наклав масові ручні санкції за неякісний контент. А в листопаді стало відомо, що фахівці команди пошукача активно працюють над виявленням та викриттям партнерських мереж для монетизації мобільного трафіку.