Днями платформа для створення сайтів та блогів WordPress офіційно представила версію 4.4. Реліз отримав назву «Clifford» на честь джазового музиканта Кліффорда Брауна (Clifford Brown). У числі основних нововведень в новій версії значаться адаптивні зображення і вбудовуються публікації.

За словами http://sabibon.info тепер всі файли в WordPress зображення автоматично перетворювати в адаптивні, що дозволить їм підлаштовуватися під екран різних пристроїв. Ця зміна покликане зробити сайти на базі WordPress більш дружніми до мобільних пристроїв.

Функція вбудовуваних публікацій дозволить легко вбудовувати пости з інших сайтів на базі WordPress. Для цього достатньо перетягнути URL потрібної публікації в редактор. Система автоматично виділить заголовок, фрагмент тексту і зображення, якщо вона міститься в тексті. Крім того, до публікації буде додана іконка сайту та посилання на коментарі та Шерінг.

WordPress 4.4 також отримала підтримку Cloudup, Reddit Comments, ReverbNation, Speaker Deck і VideoPress. З іншими нововведеннями в новій версії можна ознайомитися за посиланням.

WordPress 4.4 можна завантажити на сайті wordpress.com або ж оновити поточну версію до останньої в панелі адміністратора.

Нагадаємо, що в листопаді цього року відбувся глобальний перезапуск платформи WordPress. Найважливішим зміною стала розробка принципово нового движка Calypso, який був переписаний буквально з нуля. Також було запущено десктоп-програма для Mac, яке дозволяє адміністраторам працювати з блогами на базі Calypso. Крім того, платформа була переведена в розряд проектів з відкритим вихідним кодом.

Минулого тижня було випущено додаток WordPress для Windows. В даний час розробники компанії працюють над додатком для Linux. Точна дата його випуску не розкривається.

А в жовтні CMS-платформа WordPress приєдналася до проекту Accelerated Mobile Pages Google. Зараз розробники сервісу працюють над плагіном, який дозволить видавцям створювати AMP-версії публікацій одним натисненням.