Спеціаліст відділу якості пошуку Google Джон Мюллер (John Mueller) не рекомендує вебмайстрам використовувати в URL-адресах спеціальні символи — коми, двокрапки, пропуски, лапки і т.п. Про це він заявив в обговоренні на форумі Google Webmaster Help.

«Зазвичай я рекомендую уникати спеціальних символів, таких як коми, крапки з комою, двокрапки, пропуски, лапки і т.п., в URL-адресах. URL-и такого роду часто складніше автоматично перетворювати в посилання (коли вони публікуються на форумах або в інших місцях), і Google може некоректно розпізнавати їх під час парсинга текстового контенту з метою пошуку нових URL-ів. Коли ці URL-и включені в файл Sitemap, вони працюють нормально. Однак коли пошукові роботи намагаються розпізнати URL під час сканування HTML або текстових сторінок, результат може бути некоректним — і це нормальна ситуація, оскільки Google бачить їх через звичайні посилання і файл Sitemap », — пояснив Мюллер.

При цьому найбільш поширеною проблемою є використання в URL-ах прогалин. Коми, крапки з комою і двокрапки зустрічаються набагато рідше.

Нагадаємо, що в тегах title Google не заперечує проти використання вертикальної риси і коми.

«Крім використання спеціальних символів в URL важливо враховувати їхню довжину й формат написання. Приміром, у разі site.ru/catalog/kotly/gazovye-kotly/gazovye-kotly-nastennye/ і Site.ru/catalog/kotly/gazovye/nastennye/ краще вибрати другий варіант, тому що він коротший. У разі site.ru/catalog/category_id=3/subcategory_id=24/ і site.ru/catalog/kotly/gazovye/ також переважніше другий варіант, тому що ця посилання дозволяє відвідувачеві сайту зрозуміти, на якій сторінці він знаходиться. Крім того, URL містить ключові слова, що позитивно позначається на ранжируванні сторінок сайту », — коментує рекомендацію Google з позиції практика Олексій Леонтьєв, керівник групи оптимізаторів http://sabibon.info