Сьогодні, 30 грудня 2015 року, команда Яндекса оголосила про те, що надалі сайти, які використовують клікджекінг, можуть ранжируватися в пошуку нижче інших.

«Останнім часом збільшилася кількість сайтів, що використовують технологію клікджекінга — механізм обману, пов’язаний з розміщенням на сайті невидимих ​​елементів, взаємодія з якими користувач здійснює, не підозрюючи цього.

… Обманюючи користувачів за допомогою клікджекінга, шахраї часто намагаються накручувати лайки і підписки в соціальних мережах. Гірше того, подібний механізм, якщо його робота не блокована засобами браузера або веб-сайту, застосовується і для отримання з соціальних мереж конфіденційних персональних даних з подальшим їх використанням на шкоду користувачеві », — повідомляється в блозі Яндекса для вебмайстрів.

Клікджекінгом буде визнаватися створення на сайті невидимих ​​елементів поверх кнопок, форм, відеороликів і т.п. Тобто всі випадки, коли будь клік по сторінці буде приводити до неявного для людини дії на зовнішньому ресурсі. Такі прийоми, наприклад, часто використовуються для того, щоб людина непомітно для самого себе додав в обране якусь групу в соціальній мережі і, таким чином, залишив свої контактні дані на сторонньому сайті.

«Ми переконані, що подібні методи обману користувачів не відповідають їх інтересам, тому сайти, що використовують клікджекінг, можуть ранжируватися нижче», — підводить підсумок команда Яндекса.