Компанія Яндекс повністю оновила пошуковий додаток для Android. Тепер це не тільки пошук, але єдина точка доступу до сервісів Яндекса, які допомагають користувачам мобільних пристроїв в повсякденному житті: Пробки, Карти, Погода, Новини, Телепрограма і інші. Змінилася і назва додатка — Яндекс.Пошук став просто Яндексом.

За допомогою програми користувачі можуть протягом дня швидко дізнатися, що відбувається навколо. На одній сторінці можна подивитися актуальний бал пробок, ознайомитися з курсами валют, почитати новини, знайти найближчий ресторан, банкомат або магазин і, звичайно, пошукати потрібну інформацію в інтернеті.

Дані найпотрібніших сервісів можна винести в віджет програми, який легко налаштувати. Наприклад, користувачі можуть додати туди інформацію про погоду, останні новини та відомості про кінопрем’єрах. Крім того, в міні-програмі можна зібрати іконки додатків, якими людина часто користується, — як Яндекса, так і інших розробників.

Пошукові запити в додатку можна задавати голосом або набирати на клавіатурі. При цьому їх не обов’язково вводити цілком — пошуковий рядок запропонує найбільш ймовірне продовження запиту за першими літерами, а відповіді на однозначні питання з’являться прямо в підказках.

Роман Чернін, керівник пошукового напрямку Яндекса: «Яндекс пройшов шлях від веб-пошуку з супутніми сервісами до повноцінного набору помічників на всі випадки життя. Люди звертаються до Яндексу вже не тільки за пошуком, але і замовляють таксі, дивляться розклад своєї електрички, планують вихідні. Новий додаток дає наочний доступ до цього різноманіттю: крім класичного Яндекса з пошукової стрілкою, новинами, пробками і погодою, з’явилися нові групи помічників: транспорт, карти, афіша, ТБ, економіка. Надалі ми плануємо розвивати і доповнювати ці групи в залежності від контексту, персональних переваг і сплесків інтересу ».

Нагадаємо, перша версія пошукового додатка Яндекса для Android з’явилася в кінці 2011 року. Зараз його тижнева аудиторія складає більше трьох мільйонів чоловік, збільшившись в два рази за останній рік. Більше мільйона людей запускають додаток кожен день.