На конференції GCP NEXT в Сан-Франциско Google представив розробникам нову платформу машинного навчання — Cloud Machine Learning. На сьогодні вона доступна в превью-версії.

«Cloud Machine Learning використовують такі сервіси Google, як Фото (пошук за картинками), додаток Google (голосовий пошук), Перекладач і Inbox (Smart Reply). Наша платформа тепер доступна як хмарний сервіс, щоб забезпечити безпрецедентний масштаб і швидкодія для ваших бізнес-додатків. Cloud Machine Learning забезпечить весь процес, починаючи від збору даних до видачі прогнозів. Тепер будь-який додаток зможе використовувати технології глибокого навчання, на базі яких працюють служби Google », — йдеться в описі сервісу.

За словами глави компанії Еріка Шмідта (Eric Schmidt), Google має намір зробити технологію машинного навчання доступною для всіх розробників і максимально зручною для використання.

Платформа Cloud Machine Learning складається з двох базових частин. Перша дозволяє розробникам створювати моделі машинного навчання на основі власних даних, в друга — пропонує попередньо навчені моделі.

Дані для навчання моделей розробники можуть брати з таких інструментів, як Google Cloud Dataflow, Google BigQuery, Google Cloud Dataproc, Google Cloud Storage і Google Cloud Datalab.

Попередньо навчені моделі включають існуючі інтерфейси програмування додатків, такі як Google Translate API і Cloud Vision API, а також новий Google Cloud Speech API, що дозволяє перетворити в текст усне мовлення більш, ніж на 80 мовах. На базі цього API працює голосовий пошук Google.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року Google надав всім розробникам доступ до системи машинного навчання TensorFlow. Нова система легко масштабується і здатна успішно функціонувати як на смартфоні, так і на тисячах найпотужніших комп’ютерів в центрах обробки даних. TensorFlow також можливо використовувати в якості потужного інструменту для аналізу великих масивів складнострукурованих даних.